Svjetsko takmičenje u programiranju “Mandela World Champ”.

Učenici OŠ”Osman Nakaš” iz Sarajeva su 5.decembra 2023.godine učestvovali na Svjetskom takmičenju u programiranju “Mandela World Champ”. Ovo uzbudljivo takmičenje, okupilo je 55 timova iz 21 zemlje svijeta (Hrvatska, Albanija, Južna Afrika, Sjeverna Makedonija, Bosna i Hercegovina, Estonija, Kipar, Njemačka, USA, Gana, Irska, Kenija, Mađarska, Mozambik, Velika Britanija, Uganda, Zambija, Zimbabve, Finska, Malawi). Zadatak učenika je da za 40 minuta riješe 30 postavljenih zadataka, sa što manje linija koda.

Tim naše škole čine talentovani učenici Dolovac Afan, Valjevac Zlatan, Rizvanović Amina, Odžaković Tajra i Mujčić Lukman, uz neprocjenjivu podršku njihove nastavnice Nade Sokolović.

“Odlučili smo se prijaviti na takmičenje, jer nas povezuje strast prema programiranju. Želimo svijetu pokazati koliko volimo izazove i koliko smo spremni raditi zajedno kako bismo postigli svoje ciljeve.”

Hvala Direkciji BH Telecom-a i direktoru  na brzoj organizaciji i podršci takmičarima iz Bosne i Hercegovine!