Sajam medijske i informacijske pismenosti

Grupa učenika sedmog razreda naše škole je u pratnji nastavnice Nade Sokolović posjetila Sajam medijske i informacijske pismenosti. Sajam je održan 25.X 2023.godine u „Europe House Sarajevo“ u organizaciji Regulatorne agencije za komunikaciju i Mreže za medijsku i informacijsku pismenost. Na ovom sajmu su organizacije i institucije aktivne u oblasti medijske i informacijske pismenosti izložile i prezentovale različite publikacije, video materijale, platforme i aplikacije na teme iz medijske i informacijske pismenosti. U okviru sajma održano je niz radionica i prezentacija za djecu, roditelje, nastavnike, bibliotekare i studente.

Učenici su prisustvovali prezentaciji „Medijska i informacijska pismenost kroz eTwinning”, koju su održale eTwinning ambasadorice.