Posjeta Spomeničkom kompleksu Tunel D-B

Posjeta Spomeničkom kompleksu Tunel D-B

U četvrtak 18.05.2023.g. programom rada Službe za obrazovanje, kuluru i sport Općine Novi Grad, veoma uspješno je realizovana posjeta Spomeničkom kompleksu Tunel D-B.
U posjeti su učestvovali učenici VIII i V razreda naše škole sa nastavnicima.
Cilj ove aktivnosti je podizanje svijesti učenika o novijoj prošlosti Grada Sarajeva i stradanju
njegovih stanovnika u vrijeme agresije na Republiku Bosnu i Hercegovinu.

U interaktivnom predavanju koje je upriličeno za sve učenike osnovnih novogradskih škola, istakao se jedan učenik naše škole. Prema riječima predavača, ovo je bio jedinstven slučaj. Naime, učenik VIII-2 razreda, Rijad Abiti je svojim nevjerovatnim znanjem, kako o historiji našeg grada tako i o historiji uopće, impresionirao predavača. U tu čast dobio je poklon, mali znak pažnje, od organizatora i upisao impresije u zvanični spomenar Spomeničkog kompleksa ispred naše škole.