Svjetski dan zaštite okoliša

“Zemlja pruža dovoljno da zadovolji svačiju potrebu,
ali ne i svačiju pohlepu.”
Gandhi

Tokom protekla dva mjeseca realizovan je projekat povodom obilježavanja Svjetskog dana zaštite okoliša. Projekat je realizovan u saradnji sa bratskom školom iz Istanbula, kao i nekoliko drugih saradničkih škola iz Turske, ali i Sarajeva, gdje su nam podršku pružili predstavnici nekih firmi. Organizovan je online sastanak sa školom Fehmi Ekşioğlu iz Istanbula i na zavodoljstvo svih prisutnih protekao je u duhu iskrenog prijateljstva, zanimljive razmjene ideja ičaru prezentiranja urađenih brojnih aktivnosti. Ekipa naše škole je pokazala zavidne vještine komunikacije na tri jezika (bosanski, engleski i turski jezik) i vjerujemo da ćemo u budućnosti biti i bolji.

Radujemo se novim susretima, novim projektima sa prijateljskom zemljom i vjerujemo da ćemo proširiti saradnju i na druge škole.

Završna prezentacija projekta

Završna prezentacija projekta-engleski jezik