Domovino, sretan ti Dan nezavisnosti!

“Bosna je ćilimom zastrta”

Dana 27.2.2023. godine, u prostorijama JUOŠ “Osman Nakaš” Sarajevo, realizovala se manifestacija pod nazivom “Razglednica Bosne i Hercegovine”. Učenici, nastavnici i roditelji učenika su se potrudili da predstave 24 grada naše domovine, koliko ima odjeljanja u našoj školi. Riječi je bilo o kulturno-historijskim znamenitostima, poznatim ličnostima iz predstavljenih gradova, gastronomskoj ponudi i sl. Muzike, plesa, kreativnosti i smijeha nije nedostajalo, a posjećenost je bila zavidna. Najmlađi su pokazali koliko imaju volje za istraživanjem ljepota naše domovine, čime smo pored kvalitetne saradnje sa svim akterima odgojno-obrazovnog procesa radili na razvoju patriotizma. Sa ovog druženja ponijeli smo pregršt lijepih uspomena, osnaženih druženja i stečenih novih znanja.

Baš kako Mak Dizdar reče:”Bosna, da prostiš, jedna zemlja imade”…