“Moja draga BiH, kroz prostor i vrijeme”

 “Moja draga BiH, kroz prostor i vrijeme”

Izložba Arhiva Federacije  Bosne i Hercegovine u našoj školi, pod nazivom: „Dan državnosti Bosne i Hercegovine“.

Izložba se sastoji od 18 arhivskih panoa, a prilikom njene izrade korištena je arhivska građa (fondovizbirkenovinečasopisi i službena glasila), koja se čuva u Arhivu Federacije BiH. 

 Na izložbi su prezentovani dokumenti koji govore o obilježavanju 25. novembra – Dana državnosti Bosne i Hercegovine, u različitim vremenskim razdobljima od 1943. do 2013. godine, to jest period nakon Drugog svjetskog rata i Odbrambeno-oslobodilačkog rata (1992-1995. godine), kao i postratni period. 

Obilježavanje Dana državnosti u našoj školi je obilježen projektom:

“Moja draga BiH, kroz prostor i vrijeme”.

Svi učenici naše škole učestvovali su u ovom projektu koji je sastavni dio i direktna implementacija školskih aktivnosti, vanškolskih aktivnosti, curricularne reforme – cjelokupnog odgojno – obrazovnog rada škole.

Učenici i nastavnici su posjetili kulturne i javne ustanove, te značajna mjesta i građevine naše domovine. Sve slike i video materijali će biti objedinjeni u film u produkciji RTV “Školarac”.