Školska sedmica  u CineStar kinu

U period od 23. – 27. 10. organizirana je akcija pod nazivom  Školska sedmica  u CineStar kinu Sarajevo.

Srž  akcije  je promotivna cijena kino ulaznice za učenike u iznosu od 3,00 KM. Sa obzirom na to da    je u toku ralizacija  teme: “Ptice “ iz Moje okoline, odlučili smo se za projekciju filma “Ričard Roda 2”.

Učenici trećih razreda, inspirisani  filmom, naslikali su  predivne likovne radove na temu: “Čudesna ptica”

Sadržaj filma:

Uživajući u zimovanju na velikom jezeru u Sjevernoj Africi, Richard saznaje da ovaj put neće dobiti tako časnu i odgovornu misiju kao vođenje jata roda kući na sjever. Ne želeći se pomiriti s tim, on odlazi na samostalno putovanje puno opasnosti i avantura. Na putu, Richard će morati susresti jato vrabaca u nevolji, zarobljeno zlim marabu pticama koje predvodi pohlepni paun Zamano. Da bi stekli slobodu, ptice će se morati ujediniti u prijateljski tim, pokazati hrabrost, snalažljivost i domišljatost kako bi riješile zagonetku i pronašle tajanstveno blago sa draguljima.