Dana 9.5.2023. je održan „10. Dječiji festival“ u Gradskoj areni  „Husejin Smajlović“  u okviru projekta „Moj izbor je turski“. Na festivalu je bio upriličen program namjenjen za djecu, a na kraju programa je održao mini koncet naš bosanskohercegovački pjevač Amel Ćurić. Naši učenici koji izučavaju Turski jezik kao drugi strani jezik su imali priliku prisustvovati festivalu u pratnji s pedagogicom mg. Samrom Guhdija i nastavnicom turskog jezika Naidom Ćelović. Također su sa svojom izvedbom učestvovali u programu i bili počasni gosti festivala. Specijalni gosti festivala su bili učenici iz gradova koji su pogođeni zemljotresom u februaru ove godine, naši učenici su imali priliku s njima nastupiti i poslati snažnu poruku numerom „Hayat Bayram Olsa“ ispred 6000 mališana i zvanica. Njima se na scenu pridružio bosanskohercegovački junak u potrazi za nestalima u Turskoj, pas Atos. Djeca su se sretno vratila u Sarajevo pod velikim dojmom i utiscima. Također naša učenica Ajna Begić je osvojila nagradu kupon LCW, za najbrži lajk na društvenim mrežama.

Ovom prilikom se zahvaljujem organizatorima festivala, posebno Institutu „Yunus Emre,“ koji se posebno pobrinio da nas ugosti i da ovaj festival protekne bez problema.

U prilogu pogledajte izvedbu naših učenika.

By Edin