U subotu,  19.11.2022.godine u prostorijama naše škole ,  organizovano je 24. Općinsko takmičenje za učenike osnovnih škola iz programa “Upozoravanje na opasnost od mina” sa područja Općine Novi Grad Sarajevo. Učešće na takmičenju je uzelo 14 osnovnih škola sa područja ove Općine.  Ekipu naše škole su predstavljali učenici sedmog razreda u sastavu Alić Nusejba, Muslić Naida i Šabanović Jasmin. Voditelj ekipe je nastavnica Mahmutović Amela.

Ovo takmičenje ima za cilj provjeru osposobljenosti učenika osnovnih škola iz oblasti znanja iz programa ‘Upozoravanja na mine’ i zaštiti od mina i NUS-a. Minska prijetnja je prisutna na prostorima Bosne i Hercegovine, pa je kontinuirano provođenje aktivnosti upozoravanja na mine neophodno, kako bi se izbjegle nove žrtve mina i neeksplodiranih ubojitih sredstava.

By Edin