Produženi boravak u školi je oblik odgojno-obrazovnog rada koji je  namijenjen učenicima prvog, drugog i trećeg razreda.
Cilj nastavnog osoblja u produženom boravku je pripremiti učenike za bolje snalaženje u pisanju zadaća, ponavljanju, vježbanju i primjeni naučenog.

Aktivnosti učitelja u produženom boravku drugačiji je od redovne nastave. U produženom boravku učitelji/pedagozi na kreativan način povezuju učenje, rad i igru.

Roditelji i učitelji u produženom boravku razvijaju saradnju jer dio roditeljske uloge u poslijepodnevnim satima preuzima upravo učitelj produženog boravka.

Od ove školske godine uz finansijsku pomoć Općine Novi Grad u našoj školi smo dobili nove i veće prostorne kapacitete produženog boravka zajedno sa kuhinjom. Brojno stanje korisnika/naših učenika povećali smo na ukupno 95, a rad se odvija od 7 do 17 sati.